SITPNiG 0ddział w Krośnie - kontynuator przedwojennych tradycji naftowych!
Uprzejmie informujemy, że od roku 2018 niniejsza strona nie będzie aktualizowana
Serdecznie zapraszamy na nową sytronę SITPNiG O/Krosno
https://www.sitpnig.pl/oddzial-krosno
Jubileusz 50-lecia Muzeum PNiG im. Ignacego Łukasiewicza
w Bóbrce i Międzynarodowa Konferencja Naukowa n.t. "Muzeum
jako instytucja humanizująca technikę - problem z prezentacją
i ochroną zabytków przemysłowych"
Bóbrka, 21-23 września 2011 r.
W dniach 21 – 23 września 2011 r. w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt.: „Muzeum jako instytucja humanizująca technikę – problemy z prezentacją i ochroną zabytków przemysłowych”. Organizatorem Konferencji była „Fundacja Bóbrka”, a okazją do jej zorganizowania był Jubileusz 50-lecia działalności Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Patronat honorowy Konferencji przyjęli: Bogdan Zdrojewski – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mirosław Karapyta – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Ministerstwo Gospodarki, Jacek Krawiec – prezes Zarządu PKN ORLEN SA, Michał Szubski – prezes Zarządu PGNiG SA, prezes SITPNiG.
Prezes Rady Fundacji Mieczysław Jakiel otwiera obrady Konferencji (fot. B. Bajorski)
Konferencję otworzył Mieczysław Jakiel – prezes Rady Fundacji Bóbrka, który witając wskazał na znaczenie Muzeum w Bóbrce dla polskiego przemysłu naftowego i gazowniczego.
Uczestnicy Konferencji chwilą ciszy uczcili pamięć wszystkich twórców i budowniczych Muzeum.
Liczne grono osób zasłużonych dla budowy i rozwoju Muzeum zostało uhonorowane Medalem Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Przybyli Goście przekazali na ręce Czesława Bobka – prezesa Zarządu Fundacji Bóbrka gratulacje i życzenia z okazji Jubileuszu 50-lecia Muzeum. W Konferencji brało udział ponad 120 osób z całej Polski oraz z Rumunii i Ukrainy. Organizatorzy Konferencji przygotowali wystawę nt. „Ocalić od zapomnienia”. Nocna iluminacja obiektów muzealnych pozostawiała niezapomniane wrażenia.
Uczestnicy Konferencji (fot. B. Bajorski)