SITPNiG 0ddział w Krośnie - kontynuator przedwojennych tradycji naftowych!

polska anglia

W serwisie:

SITPNiG w humorze

5.jpg

POLECAMY:

 

  

sitpnig logo

 

logo muz bobrka

  exalo znak  podstawowy m

 

ps gaz m

 

 logo Technologie m

  Logo Metalnaft1

 

Logo ORLEN Południe m

 

Logo WNiG

X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna - Bóbrka 22 - 23 kwietnia 2009 r.

„Perspektywy rozwoju prac serwisowych i wiertniczych dla wszystkich branż górnictwa”

W dniach 23-24 kwietnia w Bóbrce odbyła się jubileuszowa X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Perspektywy rozwoju prac serwisowych i wiertniczych dla wszystkich branż górnictwa”. Organizatorami konferencji byli Zakład Robót Górniczych Krosno Sp. z o.o. i SITPNiG Oddział Krosno. Na tegoroczną konferencję przybyli nie tylko przedstawiciele przemysłu naftowego ale też specjaliści z górnictwa węglowego, surowców stałych, wód mineralnych, przedstawiciele nadzoru górniczego z Wyższego Urzędu Górniczego z Prezesem dr inż. Piotrem Litwą i Okręgowych Urzędów Górniczych.

Była to znakomita okazja do zaprezentowania własnych osiągnięć w pracach wiertniczych i serwisowych nie tylko dla potrzeb branży górnictwa naftowego ale i górnictwa węglowego, metali, wód termalnych i innych branż górniczych. Podczas Konferencji wygłoszone zostały referaty przez specjalistów z instytucji naukowo-badawczych, firm wiertniczych, serwisowych i producentów sprzętu wiertniczego.
W trakcie konferencji zostały wygłoszone referaty:

Nowe technologie wiertnicze na pozyskiwanie metanu z pokładów węgla. - A. Gonet, S. Nagy, S. Stryczek, J. Siemek, R. Wiśniewski - AGH Kraków, WWNiG.

Problemy likwidacji zaników płuczki w trakcie wiercenia rdzeniowego ·rdzeniówką wrzutową - A. Żołna, J. Roicki, W. Stępień - ZRG Krosno, PSPW Krosno.

Efektywność stosowania rdzeniówek wrzutowych na podstawie wiercenia na obszrze KGHM - J. Garbacik, T. Wojtowicz - PGNiG Jasło.

Zagadnienia poszukiwawczo-rozpoznawcze rud polimetalicznych na obszarze Myszków - Kraków - Z. Buła , J. Czober, A. Keller-Sikora - Śląsko-Krakowska Kompania Górnictwa Metali.

Wiercenie otworów geologiczno-poszukiwawczych za surowcami stałymi - A. Wielgus, W. Zwierzchowski - PN Diament.

Wiercenia naftowe i gazowe metodą udarową z młotem wgłębnym - A. Makoś, J. Jakubowicz - Atlas Copco.

Europejskie wersje mobilnych urządzeń serwisowych dla Górnictwa Naftowego - J. Michalewicz, T. Cieśla - Eurotech.

Po referatach wywiązała się ożywiona dyskusja, w której poruszono problematykę sekwestracji CO2, dyskutowano na temat technologii i techniki wierceń rdzeniowych i problemów związanych z certyfikacją urządzeń produkcji amerykańskiej na rynku europejskim.

Podczas konferencji oprócz sesji referatowej zorganizowane zostały stoiska reklamowe i wystawowe przedstawiające sprzęt i urządzenia firm krajowych i zagranicznych.