SITPNiG 0ddział w Krośnie - kontynuator przedwojennych tradycji naftowych!

polska anglia

SITPNiG w humorze

5.jpg

POLECAMY:

 

  

sitpnig logo

 

logo muz bobrka

  exalo znak  podstawowy m

 

ps gaz m

 

 logo Technologie m

  Logo Metalnaft1

 

Logo ORLEN Południe m

 

Logo WNiG

kol. Józef Bielański - pożegnanie

jozef bielanski czb A foto: B. Bajorski

Przepełnieni głębokim bólem i smutkiem zawiadamiamy, że 9 września 2015 r. zmarł tragicznie kol. Józef Bielański – były dyrektor Zakładu Górnictwa Nafty i Gazu w Krośnie, członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego
i Gazowniczego, aktywny działacz  SITPNiG, czynny przewodniczący Klubu Seniora Naftowca przy Oddziale SITPNiG w Krośnie. 
Był orędownikiem kultywowania tradycji naftowych oraz popularyzowania historii przemysłu naftowego i gazowniczego. Szczególną uwagę przykładał do rozwijania działalności Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Skutecznie wpływał na wszystkich, którzy mogli zapewnić pomoc w utrzymaniu i rozbudowie ekspozycji muzealnych. Szczególną Jego pasją było tworzenie więzi koleżeńskich i zawodowych całego środowiska naftowców i gazowników. Był inicjatorem i organizatorem oraz wieloletnim przewodniczącym Klubu Seniora Naftowca przy Oddziale SITPNiG w Krośnie.

Z serdecznym smutkiem i żalem żegnamy kolegę i przyjaciela Józefa Bielańskiego Zasłużonego Seniora Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, który całe swoje życie zawodowe związał z górnictwem naftowym oraz naszym Stowarzyszeniem.

Odszedł od nas człowiek wielkiego serca i prawego charakteru, człowiek obdarzony dużą wiedzą i ogromnym doświadczeniem zdobytym na wielu szczeblach pracy zawodowej i społecznej, człowiek o dużej inicjatywie, sprawny organizator i znakomity przyjaciel.

Pogrążeni w smutku pożegnaliśmy naszego kolegę na nabożeństwie żałobnym w dniu 23 września 2015 r. w Kościele Parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krośnie oraz na uroczystości pogrzebowej na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie. 

Rodzinie Zmarłego wyrazy szczerego współczucia składa Zarząd SITPNiG Oddział w Krośnie.