SITPNiG 0ddział w Krośnie - kontynuator przedwojennych tradycji naftowych!

polska anglia

Kol. Adam Nowak - pożegnanie

ANowak

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 2 sierpnia 2017 roku zmarł wieloletni Prezes naszego Oddziału Kol. Adam Nowak.

Pracę zawodową w przemyśle naftowym rozpoczął w 1956r. w Kopalnictwie Naftowym Jasło na stanowisku asystenta kopalni Osobnica II. Do 1959 r. pracował, jako asystent i kierownik kopalni Osobnica II. W latach1960-1962 był starszym inżynierem i kierownikiem kopalni Osobnica w Zakładzie Eksploatacji Gorlice. Od października1962 r. został powołany na Głównego Inżyniera w PPKN Krosno-Zakład Eksploatacyjny Partynia w Mielcu, które to stanowisko pełnił do końca1966 r. Od 1967 r. do 1977 r. był Naczelnym Inżynierem - Pierwszym Zastępcą Dyrektora ds. Technicznych w Przedsiębiorstwie Budownictwa Naftowego Naftomontaż w Krośnie. W listopadzie1977 r. został powołany na Dyrektora Naczelnego Poszukiwań Nafty i Gazu w Jaśle, które to stanowisko pełnił do 31.01.2000 r. tj. do chwili przejścia po 44 latach pracy zawodowej w przemyśle naftowym na emeryturę.

Od 1964 r. był aktywnym członkiem SITPNiG, a od 1980 do 1992 roku pełnił funkcję Prezesa Oddziału w Krośnie. Ponadto był członkiem Zarządu Głównego oraz członkiem Prezydium Zarządu Głównego w Krakowie.

Był człowiekiem znanym, cenionym i szanowanym w całej branży naftowej. Znany z inicjatyw społeczno-charytatywnych i pomagania potrzebującym.  Swoją drogą zawodowo - społeczną dawał najlepszy przykład młodym nafciarzom. 

 

Rodzinie Zmarłego wyrazy szczerego współczucia składa Zarząd SITPNiG Oddział w Krośnie.