SITPNiG 0ddział w Krośnie - kontynuator przedwojennych tradycji naftowych!

polska anglia

Dzień Pracodawcy

 

W dniu 9 marca 2016, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbyła się po raz pierwszy w Krośnie impreza „Dzień Pracodawcy”. Jej głównym zamierzeniem było wykazanie przez firmy oczekiwań wobec swoich przyszłych pracowników. Oferty od największych pracodawców w Polsce jak również konsultacje czy seminaria – to wszystko czekało na zainteresowanych w godzinach od 9:00 do 14:00. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy wsparciu Prezydenta Miasta Krosna oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego.

 

 

Dzisiejszy, coraz bardziej wymagający rynek pracy stawia przed kandydatami coraz większe wyzwania. Obecnie firmy zwracają uwagę nie tylko na wykształcenie, lecz poszukują u przyszłych pracowników innych umiejętności związanych z cechami charakteru, zachowaniem czy radzeniem sobie w pewnych sytuacjach. To wszystko sprawia, że młody człowiek, pomimo swojego wykształcenia, ma coraz większy problem ze znalezieniem pracy marzeń. Dzień Pracodawcy był ukłonem firm wobec swoich przyszłych pracowników.

 

Dla nowych na rynku pracy

Jak poprawnie napisać CV? Jak przygotować się do rozmowy z pracodawcą? Na te pytania oraz wiele innych, każdy z odwiedzających Halę Krosno przy ulicy Bohaterów Westerplatte 20, na pewno uzyskał odpowiedź. Formuła targów pozwalała nie tylko zapoznać się z ofertą rekrutacyjną, ale także rozmawiać z potencjalnymi pracodawcami w dogodnym czasie, a oferta firm pozwoliła na znalezienie pracy zarówno kandydatom z bogatym doświadczeniem zawodowym, jak i tym dopiero rozpoczynającym swoją karierę zawodową. Przedstawiciele działów HR pomagali w zrozumieniu kultury organizacyjnej firmy, jej profilu, wymagań oraz oczywiście przyjmowali aplikację od potencjalnych kandydatów. Zabiegi te mają na celu ułatwienie młodym ludziom przejścia przez rozmowę kwalifikacyjną, która dla wielu potrafi być stresująca oraz dopasować potencjalne stanowiska pracy do posiadanych umiejętności.

 

Najwięksi pracodawcy z całej Polski

PGNiG, KGHM to tylko cześć z wystawców, którzy zdecydowali się na udział w wydarzeniu. Każda z tych firm systematycznie poszukuje kandydatów w różnych częściach kraju oraz na różne stanowiska. Zgromadzenie tak wielu dużych firm dało niepowtarzalną okazję dla poszukujących pracy. Celem imprezy było ukazanie absolwentom szkół coraz większych wymogów stawianych przez pracodawców, w dzisiejszych czasach – mówi Joanna Kubit, organizatorka „Dnia Pracodawcy”.


 

Dla Uczniów i Absolwentów

Uczestnictwo w wydarzeniu to okazja na znalezienie swojej pierwszej wymarzonej pracy, określenia właściwej drogi zawodowej czy zdobycia rozeznania w rynku pracy w skali ogólnokrajowej. 


Dla Przedsiębiorców

To możliwość pozyskania, wykwalifikowanej kadry pracowników, stażystów i praktykantów oraz trwałego zaistnienia w świadomości jako potencjalny i godny zaufania pracodawca.